Lezhë/ Manovra me makinë dhe të shtëna me armë, bie në pranga 21-vjeçari. – Stop
Të Gjitha

Lezhë/ Manovra me makinë dhe të shtëna me armë, bie në pranga 21-vjeçari.

Një 21-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në fshatin Pllanë të Lezhës. Sipas bluve mësohet se 21-vjeçari me iniciale D.N ka kryer manovra të rrezikshme me mjetin e tij si dhe ka qëlluar me armë zjarri dhe më pas e ka fshehur atë.

Si pasojë e veprimeve të tij mësohet të jetë konfliktuar me dy persona të tjerë, 37-vjeçarin E.N dhe 26-vjeçarin B.B banues në po të njëjtin fshat, të cilët po procedohen në gjendje të lirë për veprat penale ” Dëmtime të tjera me dashje ” dhe ” Kanosje”.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e babait të 21-vjeçarit u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale arma me të cilën 21-vjeçari ka qëlluar si dhe një fitil zjarrpërcjellës.

Edhe babai i tij 52-vjeçari me iniciale F.N. 52 vjeç ka rënë në prangat e policisë për veprën penale ” Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Ndërkohë 21-vjeçari akuzohet për veprat penale ” Armëmbajtje pa leje”, ” Moskallëzim krimi” dhe ” Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”. Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Lezhë për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë:

Bashkëpunimi me qytetarët dhe reagimi i shpejtë dhe profesional i Policisë vë në pranga 21 vjeçarin i cili kryente manovra të rrezikshme me mjetin e tij duke qëlluar në ajër me armë zjarri .

Nga puna e mirëorganizuar e Komisariatit të Policisë Lezhë si dhe bazuar në informacione policore se një shtetas kryente manovra të rrezikshme me mjetin e tij dhe qëllonte në ajër me armë zjarri duke u konfliktuar për këtë shkak edhe nga disa persona të tjerë, është ndërhyrë në fshatin Pllanë ku janë arrestuar në flagrancë shtetasit ( babë e bir)

– F.N. 52 vjeç, banues në Pllanë – Lezhë për veprën penale ” Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”
– D.N. 21 vjeç, banues në Pllanë – Lezhë për veprat penale ” Armëmbajtje pa leje” ” Moskallëzim krimi” ” Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”

Si dhe u proçeduan në gjendje të lirë shtetasit :
– E.N. 37 vjeç dhe B.B. vjeç 26 , banues në Pllanë – Lezhë për veprat penale ” Dëmtime të tjera me dashje ” ” Kanosja”.

Shtetasi D.N. dyshohet se në fshatin Pllanë – Lezhë, ka kryer manovra të rrezikshme me mjetin e tij si dhe qëlluar në ajër me armë zjarri, duke kryer më pas veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës, ndër to edhe fshehja e armës së zjarrit e cila u gjet nga forcat policore dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Në lidhje me këtë shkak, është konfliktuar gjithashtu edhe nga shtetasit B.B. dhe E.N.

Gjithashtu, edhe nga kontrolli i ushtruar në banesën e babait të tij, u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një fitil zjarrpërcjellës.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Lezhë për veprime të mëtejshme

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *