Leje qëndrimi 5-vjeçare për kosovarët/Çuçi:Merret me një aplikim,pa dokumente – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Leje qëndrimi 5-vjeçare për kosovarët/Çuçi:Merret me një aplikim,pa dokumente

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, informoi se qeveria ka miratuar një marrëveshje që do të nënshkruhet të premten.

Sipas kësaj marrëveshje, shtetasit nga Kosova do të marrin leje qëndrimi me afat 5-vjeçar me një aplikim dhe pa dokumente. Brenda lejes së qëndrimit do të jetë edhe leja e punës.

“Marrëveshja ka të bëjë me lejet e qëndrimit të shtetasve respektivë. Është lajm i mirë për shtetasit e Kosovës që do të marrin me një aplikim lejen e qëndrimit për 5 vite në Shqipëri, brenda lejes së qëndrimit do jetë edhe leja e punës. Lajmi i mirë është edhe për shqiptarët në Kosovë që do marrin leje qëndrimi në Kosovë me procedura shumë më të lehtësuara. Vendim i i sotëm është në vazhdën e disa marrëveshje që do të nënshkruajmë”,-tha Çuçi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *