Kurti: Armatosja e Serbisë, nga frika se mund të mbetet e vetmuar – Stop
Lajme, Të Gjitha

Kurti: Armatosja e Serbisë, nga frika se mund të mbetet e vetmuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se armatosja e Serbisë, është shprehje e frikës së saj se mund të mbetet e vetmuar.

Kurti thotë se Serbia ndodhet në panik, megjithatë armatosja e vazhdueshme e saj mbetet rrezik për Kosovën dhe rajonin, raporton Kosova Press.

“Ajo po përpiqet të forcohet për vete, sepse ndoshta mund të mbetet e vetmuar. Pra, armatosja e vazhdueshme e Serbisë nuk është e parrezikshme për rajonin dhe për Republikën e Kosovës, mirëpo në anën tjetër është shprehje e frikës së tyre se mund të ngelet e vetmuar atëherë kur po duket që nuk do të mund të qëndrojë në disa karrige siç janë mësuar”, tha Kurti në një deklaratë për mediat.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *