Kryeministri Rama dënon sulmin e Rusisë në Ukrainë: Bashkohemi me NATO dhe BE – Stop
Bota, Lajme, Të Gjitha

Kryeministri Rama dënon sulmin e Rusisë në Ukrainë: Bashkohemi me NATO dhe BE

Kryeministri Edi Rama ka dënuar sulmet e Rusisë ndaj Ukrainës. Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se Shqipëria bashkohet me NATO dhe aleatët e BE.

Ndër të tjera kryeministri shkruan se mendimet e Shqipërisë janë me popullin ukrainas.

“Ne bashkohemi me NATO dhe aleatët e BE në dënimin e ashpër të agresionit të Rusisë. Mendimet tona janë me popullin ukrainas”, shkruan kryeministri Rama në “Twitter”

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *