Krimi makabër/ I pret kokën motrës shtatzënë dhe më pas bën një selfie. Arrestohet adoleshenti – Stop
Bota, Të Gjitha

Krimi makabër/ I pret kokën motrës shtatzënë dhe më pas bën një selfie. Arrestohet adoleshenti

Ngjarje tragjike në Indi: Ia preu kokën motrës së madhe shtatzënë me ndihmën e nënës dhe më pas bënë një selfie me kokën e gruas. 19-vjeçarja ishte martuar me një burrë pa pëlqimin e familjes.

Kjo është arsyeja pse ajo u ekzekutua nga familja. Historia makabre, shkruan BBC, ka ndodhur në shtetin perëndimor indian të Maharashtra: policia arrestoi adoleshentin që dyshohet se i kishte prerë kokën motrës së tij. Viktima ishte duke bërë çaj për vëllain dhe nënën e tij kur u sulmua me kosë. Më pas të dy janë dorëzuar në polici. Hetuesit dyshojnë se kanë bërë edhe një selfie me kokën e gruas.

Vëllai i viktimës u transferua në një burg për të mitur pasi avokati i tij tha se ai ishte nën moshën 18 vjeç. Megjithatë, një oficer policie tha se çështja do të kundërshtohet në gjykatë pasi oficerët gjetën një certifikatë që tregon se ai është në moshë. Nëna, nga ana tjetër, aktualisht ndodhet në paraburgim nga policia. Viktima iku në qershor dhe u martua pasi familja kundërshtoi lidhjen. Edhe pse të dy i përkisnin të njëjtës kastë, të afërmit nuk e miratuan pasi familja e tij ishte më e varfër se e tyre. E reja nuk ka pasur asnjë kontakt me familjen e saj pas martesës, por nëna e saj e ka vizituar një javë para vrasjes dhe, sipas policisë, ajo e dinte që vajza e saj ishte shtatzënë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *