Krimet e Rënda japin vendimin, gjyqtari Roland Hysi dënohet me 4.6 vite burg – Stop
Të Gjitha

Krimet e Rënda japin vendimin, gjyqtari Roland Hysi dënohet me 4.6 vite burg

Gjyqtari i Fierit, Roland Hysi, i cili akuzohet për korrupsion është dënuar sot nga Gjykata për Krime të Rënda me 4 vite e 6 muaj burg, ndërsa për shkak të gjykimit të shkurtua, ai  përfiton ulje dhe dënohet me 3 vite burg. Gjithashtu, Gjykata e Krimeve të rënda vendosën  hiqet e drejta e funksioneve publike për 5 vite.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *