KQZ i heq mandatin Agim Kajmakut – Stop
Të Gjitha

KQZ i heq mandatin Agim Kajmakut

KQZ me vendim unanim ka shpallur të pavlefshëm mandatin e kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku.

Vendimi do ti komunikohet menjëherë dhe kryeministrit Edi Rama, dhe pavarësisht debateve të gjithë anëtarët e KQZ kanë vendosur shkarkimin e tij.

Kajmaku u akuzua nga Partia Demokratike se ishte arrestuar në Greqi, nën emrin Jorgo Toto, për veprën penale të falsifikimit të parave, por që nuk e kishte paraqitur në formularin e Dekriminalizimit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *