Koronavirusi/ Anulohet seanca plenare – Stop
Të Gjitha

Koronavirusi/ Anulohet seanca plenare

Pas pezullimit te takimeve në Partinë Socialiste, pezullohen edhe punimet e Kuvendit, në kuadër të masave për koronavirusin.

Lajmi bëhet i ditur nga Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i cili shkruan se në këtë situatë emergjente duhen respektuar masat e rrepta të përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë.

Për shkak të përhapjes së koronavirusit, Partia Socialiste ka pezulluar të gjitha takimet partiake.

Mesazhi i Ballës:

KUVENDI I SHQIPËRISË NUK DO TË MBLIDHET NË SEANCE PLENARE, NË KUADËR TË MASAVE TË DOMOSDOSHME PËR SITUATËN E EMERGJENCËS.

 Deputetët do të vijojnë angazhimin e tyre në komisione dhe në ndjekjen e situatës, duke respektuar masat e rrepta të përcaktuara nga MSH.

🔴 FRIKË JO, KUJDES PO!

🔴 MASAT SHTRËNGUESE DO TË VIJONË SIPAS PLANIT DHE KONTRIBUTI I ÇDO QYTETARI ËSHTË ESENCIAL PËR PËRBALLIMIN ME SA MË PAK PASOJA TË ARMIKUT TË PADUKSHËM QË KËRCËNON SHËNDETIN TONË E TË NJERËZVE MË TË DASHUR RRETH NESH🙏

#tëBASHKUAR #njëSHTETnjëFAMILJE

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *