Korce/Provat e vrasjes dhe eksperimenti i vetevarjes se pretenduar te te riut – Stop – 27 Tetor 2020 – Stop
Të Gjitha

Korce/Provat e vrasjes dhe eksperimenti i vetevarjes se pretenduar te te riut – Stop – 27 Tetor 2020

Lidhur me vrasjen apo vetvarjen e të riut Antonio Karafili, prokurorja Oli Visi, doli me vendimin e mosfillimit të hetimeve, duke konkluduar, se 18 vjecari ishte vetvarur dhe vdekja i kishte ardhur si pasojë e asfiksisë.Mjeku ligjor Gjergji Kacauni vetëm në një faqe përshkrim, evidenton shenja dhune në trupin e 18 vjecarit, por nuk sqaron shkakun e tyre.Akti i dytë, akoma më i turpshëm nga mjeku Elmaz Shaqiri, edhe pse ka bërë zhvarrimin e trupit të të riut, flet sërish për shenja dhune, pa u ndalur te shkaku.Për këto arsye, gjykata në Korcë e ktheu cështjen për hetim të detajuar, pasi prokurorja Oli Visi në rastin më të mirë nuk kishte hetuar e në rastin më të keq, e kishte mbuluar këtë ngjarje.
Në këtë pikë cështja i kaloi prokurores Odeta Todorushi, e cila nuk duket të ketë vullnet për të zbardhur këtë ngjarje. “Stop” bën një provë, duke inskenuar vetëvrasjen e të riut Antonio Karafili.Ai ishte i gjatë 180 cm, ndërkohë, sipas prokurorisë së Korcës, ai del 148 cm i gjatë, dhe nëse Antonio do të kishte vrarë veten,do t’i binin këmbët në tokë dhe nuk mund të humbte jetën nga asfiksia.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *