Korçë: Pezullohet puna në doganën e Tushemishtit, doganieri poztiv për koronavirusin. – Stop
Të Gjitha

Korçë: Pezullohet puna në doganën e Tushemishtit, doganieri poztiv për koronavirusin.

Situata nuk duket aspak e mirë në Korçë, qyteti juglindor kishte tre reaste të konfirmuara dhe vetëm brenda 24 orëve të fundit janë shtuar edhe 6 raste të reja. Sa i përket rasteve të para, bëhej fjalë për një 33-vjeçar dhe dy të moshuar.

Djali i të moshuarve punon si doganier në doganën e Tushemishtit. Mesohet se shtetasi me detyre doganier ne Tushemisht kishte shkuar te merte vajzen ne Durres e mbërritur nga Italia. Kjo e fundit ka infektuar ciftin e te moshuarve( gjyshin dhe gjyshen) .

Eshte pezulluar puna ne doganen e tushemishtit dhe jane vetkarantinuar punonjesit.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *