Kerkoi 12 mije euro per zyrtare te drejtesise, avokati perfundon ne qeli-Stop-1 Nentor 2021 – Stop
Të Gjitha

Kerkoi 12 mije euro per zyrtare te drejtesise, avokati perfundon ne qeli-Stop-1 Nentor 2021

Në një regjistrim avokati Lavdosh Shehu pranon, se ka marrë shumën 5000 euro për funksionarë të Ministrisë së Drejtësisë dhe konkretisht për sekretarin e përgjithshëm Gentjan Deva.Ai thotë, se nuk e njeh ministren, por ka mundur të hyjë deri te sekretari i përgjithshëm.Kur avokati kërkonte me ngulm 12 mijë euro, që të kryente ekstradimin, “Stop” dorëzoi provat dhe materialet në Spak dhe në datën 22 tetor 2021, u bë i mundur arrestimi i avokatit Lavdosh Shehu me akuzën “ndikim i paligjshëm i funksionarëve publikë”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *