Katër lëkundje te tjera tërmeti godasin Italinë, njerëzit zbresin në rrugë. – Stop
Të Gjitha

Katër lëkundje te tjera tërmeti godasin Italinë, njerëzit zbresin në rrugë.

Janë të paktën katër lëkundje tërmeti të ndodhura mes orës 9 dhe 10 të mëngjesit të kësaj të hënë në zonën e Beneventanos në Itali. Lëkundjet kanë bërë që njerëzit të zbresin në rrugë.

Lëkundja e parë ndodhi në orën 9:06 dhe kishte magnitudë 3.4, e dyta, dy minuta më pas 3.2. Epiqendra është lokalizuar në zonën e San Leucio del Sannio.Edhe dy lëkundje të tjera kanë ndodhur në 9:52 dhe 9:53 respektivisht me magnitudë 3.0 dhe 3.4. Shkollat dhe ndërtesat publike janë mbyllur dhe për momentin nuk ka dëme.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *