Kapet çobani shqiptar në Janinë, pjesë e bandës të trafikut të drogës. – Stop
Të Gjitha

Kapet çobani shqiptar në Janinë, pjesë e bandës të trafikut të drogës.

Është kapur në Janinë një coban shqiptar, i kërkuar si pjesë e një bande të trafikut të drogës.

Ai kërkohej prej datës 2 tetor 2019 si pjesë e një grupi prej 10 anëtarësh grekë e shqiptarë, të cilët në 5 muaj kishin sjellë nga Shqipëria në Greqi, 1 kilogramë e 150 gramë heroinë dhe 30 gramë kokainë, ndërkohë që atëherë u sekuestruan edhe 325 gramë heroinë e 3400 euro.

 Gjatë kontrollit në stanin ku punonte 31-vjecari i arrestuar sot, u gjetën dhe sekuestruan 4 kilogramë e 650 gramë marijuanë e ardhur nga Shqipëria.
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *