Kanosje dhe armë pa leje, arrestohet 25-vjeçari në Kuçovë. – Stop
Të Gjitha

Kanosje dhe armë pa leje, arrestohet 25-vjeçari në Kuçovë.

Një 25 vjeçar është arrestuar nga ana e policisë në Kuçovë pasi ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Kanosja”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kuçovë kapën dhe ndaluan shtetasin:

E.M., 25 vjeç, banues në Kuçovë.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së parë Berat me vendim Nr. 14, datë 15.07.2019 ka dhënë masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Kanosja”.

25-vjeçari më datë 09.07.2019 në lagjen “11 Shkurti”, Kuçovë, pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasit A. P. dhe A.T. (ndaluar më parë) dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat për veprime të mëtejshme procedurale.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *