“Kajmaku”/ Sekuestrohet celulari i nënkryetarit të Bashkisë Vorë, Gentian Picari – Stop
Të Gjitha

“Kajmaku”/ Sekuestrohet celulari i nënkryetarit të Bashkisë Vorë, Gentian Picari

Prokuroria ka sekuestruar celularin e nënkryetarit të Bashkisë së Vorës, Gentian Picari.

Picari është emëruar në postin e nënkryetarit nga Agim Kajmaku, pasi ky i fundit u shkarkua nga KQZ si kryetar i Bashkisë së Vorës, për shkak se u vërtetuan akuzat e opozitës, se ai ka qenë i arrestuar dhe dënuar në Greqi për falsifikim parash.

Agim Kajmaku është shpallur në kërkim prej disa ditësh, por nuk dihet vendndodhja e tij.

Pas shkarkimit nga KQZ, u zbulua se Kajmaku kishte firmosur emërimin e dy nënkryetarëve të rinj të bashkisë, njëri prej të cilëve Gentian Picari. Ky i fundit ka bërë kërkesë që t’i rikthehet telefoni.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *