“Jane duke hapur nje qender private” e verteta e Qendres se Zhvillimit Shkoder – Stop
KLIPET

“Jane duke hapur nje qender private” e verteta e Qendres se Zhvillimit Shkoder

Javën kaluar emisioni “Stop” transmetoi pamje të Qendrës së Zhvillimit në Shkodër, që të kujtonin Holokaustin. Të nesërmen në një televizion lokal, drejtori i Qendrës tha, se pamjet e transmetuara ishin të vjetra. Por pas kësaj deklarate, një qytetar ka sjellë në redaksinë tonë të tjera pamje të ambienteve të Qendrës së Zhvillimit Shkodër, duke na treguar, se aty nuk vihet dorë prej 6 vjetësh, pasi një tjetër qendër private është ngritur aty dhe duan, që personat me aftësi të kufizuara të zhvendosen atje.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *