Ish kinostudio/ rruga e aksidenteve dhe zgjidhjet per shmangien e fataliteteve-Stop-24 Qershor 2021 – Stop
Të Gjitha

Ish kinostudio/ rruga e aksidenteve dhe zgjidhjet per shmangien e fataliteteve-Stop-24 Qershor 2021

Sot ju tregojmë, sesi sinjalistika e gabuar rrugore është bërë shpesh burim aksidentesh. Vetëm së fundi në zonën pranë ish kinostudios humbën jetën dy persona, të askidentuar, ndërsa ecnin në vijat e bardha, apo në trotuar. Eksperti Rrugor Fatmir Hasho na shpjegon të gjitha problemet e kesaj rruge.Sipas ekspertit, zgjidhja për këtë rrugë është kthimi me dy korsi, shtimi i një korsie të dedikuar bicikletash dhe rregullimi i stacioneve të autobusëve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *