Injektoi mbushës në buzë, 23-vjeçarja pëson alergji ekstreme – Stop
Bota, Të Gjitha

Injektoi mbushës në buzë, 23-vjeçarja pëson alergji ekstreme

Një vajzë e re në Britani pësoi alergji të rëndë nga mbushësi i buzëve duke rezultuar në një ënjtje ekstreme të tyre.

23-vjeçarja Kailee Jones vendosi të kryente një ndërhyrje estetike në buzë sepse mendonte se ishin të vogla krahasuar me tiparet e tjera të fytyrës së saj. Por ajo u pendua shpejt për 1 mililitër mbushësi të injektuar në buzë.

Pas një ore, e reja pa se buzët e saj kishin nisur të ënjteshin me shpejtësi. Ato u zmadhuan 8 herë më shumë se përmasat e tyre, gjë që ajo beson se ndodhi për shkak të një reaksioni alergjik. Jone su përpoq të ulte ënjtjen me akull, por situata vetëm u përkeqësua.

Në 48 orët pas injektimit, ajo nuk mund të pinte apo fliste normalisht për shkak të fryrjes ekstreme dhe dhimbjeve në buzë, të cilat dukeshin si “dy salsiçe të mëdha”. Menjëherë pasi pikasi reaksionin, Kailee njoftoi mjekun e saj që i dha një listë me steroide orale.

Mjeku e paralajmëroi se ekzistonte rreziku i mbylljes së fytit të saj për shkak të ënjtjes së buzës, që mund të shkonte deri në qafë. Fatmirësisht, alergjia nisi të qetësohej 3 ditë pas marrjes së pilulave pa qenë nevoja e një trajtimi shtesë apo shpërbërjes së mbushësit./tvklan.al

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *