I shoqëruar nga Gjiknuri, Rama inspekton punimet në Vlorë: Janë spektakël – Stop
Lajme, Të Gjitha

I shoqëruar nga Gjiknuri, Rama inspekton punimet në Vlorë: Janë spektakël

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar ditën e sotme Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë dhe infrastrukturën lidhëse të Transballkanikes me zonën e portit në Vlorë.

I shoqëruar nga Damian Gjiknuri Rama është njohur nga afër me punën që po vijon në terren, teksa ka kërkuar më shumë informacion rreth projektit.

“Spektakël është, dhe se si u hap gjithë kjo hapësirë. Dukej e pamundur që të kishte kaq hapësirë. Nga Sheshi i Flamurit deri tek Tuneli, ti ecën në këmbë pa ndërprerje ose me biçikletë. Super është, dhe prit që të hapet ajo tjetra aty”, tha Rama.

Mësohet se së shpejti nis puna edhe për tre Portet e reja ai Turistik, i Mallrave dhe Porti i Peshkatarëve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *