I dha ushqim pa pagesë një fëmije që nuk kishte para, e heqin nga mensa e shkollës – Stop
Bota, Të Gjitha

I dha ushqim pa pagesë një fëmije që nuk kishte para, e heqin nga mensa e shkollës

Është e trίshtueshme, por sot të bësh gjënë e duhur nuk është gjithmonë një rezultat i mirë për atë që e bën. Kjo ishte pikërisht ajo që i ndodhi punonjëses së mensës në një shkollë. Ajo u lirua nga puna thjesht sepse u tregua bujare për t’i siguruar një studenti ushqim kur ai nuk ishte në gjendje të paguante për të.

Bonnie Kimball punonte në mensën e Shkollës së Mesme Rajonale Mascoma Valley. Këtu ajo e lejoi fëmijën të merrte ushqim me vlerë vetëm 8 dollarë. Ajo i tha fëmijës që të njoftonte nënën e tij për “borxhin” që do të duhej të kthente.

Ai u kthye në shkollë të nesërmen dhe pagoi gjithçka që i detyrohej. Pavarësisht kësaj, Kimball u lirua nga pozicioni.

Stafi dhe studentët janë duke mbështetur gruan. Ajo lejoi një djalë që të merrte ushqim prej 8 dollarësh sepse ishte i uritur. Kimball mendoi se ajo po bënte gjënë e duhur dhe për të mos përmendur që prindi i fëmijës e pagoi shumën.

Kimball ishte e punësuar në të njëjtën kompani prej pesë vitesh. Ajo thotë se po zbatonte urdhrat e mbikëqyrësit të saj të drejtpërdrejtë. Dy nga kolegët e saj dhanë dorëheqjen kur Kimball u pushua nga puna. Kjo ishte në shenjë prσteste ndaj veprimit kundër saj.

Raportet tregojnë se stafi dhe studentët po qëndrojnë pas Kimball në mbështetjen e saj. Mendoni se ajo duhej të ishte shkarkuar për veprimin që bëri? Apo keni ide të tjera që mund të ishin zbatuar?

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *