Hipoteka e posta ping- pong me qytetarin, Stop zgjidh problemin 10 korrik 2018 – Stop
Të Gjitha

Hipoteka e posta ping- pong me qytetarin, Stop zgjidh problemin 10 korrik 2018


Pëllumb Rrahmani, denoncon në “Stop” një problem me hipotekën.Një objekt të legalizuar e ka futur për hipotekë dhe ka marrë përgjigje se do ta merrte certifikatën me postë që në datën 24 mars të këtij viti.Por disa muaj më vonë endet mes postës dhe hipotekës pa zgjidhje.Specialisti i hipotekës i thotë, që dokumentin duhet ta kërkojë në postë, ndërsa posta në hipotekë.gazetarja e “Stop” ndërhyn dhe ndihmon Pëllumbin të marrë certifikatën e pasurisë në zyrat e hipotekës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *