Hapet pika e re e kalimit kufitar, Shqipëria dhe Kosova më afër – Stop
Lajme, Të Gjitha

Hapet pika e re e kalimit kufitar, Shqipëria dhe Kosova më afër

Është finalizuar sot hapja e pikës së kalimit kufitar mes Kosovës dhe Shqipërisë, Shishtavec-Krushevë. Pika e re kufitare do të lidhë Shqipërinë dhe Kosovën përmes Kukësit dhe zonës së Dragashit.

Pika e kalimit kufitar u inagurua nga ministrat e Brendshëm të Shqipërisë dhe Kosovës, Bledi Çuçi dhe Xhelal Zvecla.

Qeveria shqiptare vendosi në shtator të vitit të shkuar për të hapur këtë pikë të kalimit kufitar

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *