Grida Duma: Lulzim Basha ka kohë deri nesër të dorëhiqet – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Grida Duma: Lulzim Basha ka kohë deri nesër të dorëhiqet

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duman ë një prononcim për mediat ka thënë se Basha ka kohë deri nesër për t’u dorëhequr.

Duma foli nga Elbasani ku u shpreh e qartë se tërheqja e kreut të PD, Lulzim Basha është e domosdoshme që partia mos të zvogëlohet më.

Solidariteti i treguar për të qenë bashkë me Bashën nuk duhet keqpërdorur për të zvogëluar PD. Në ka një arsye të vetëm për të cilën kemi qëndruar në bllok si grup parlamentar për të kërkuar dorëheqjen e Lulzim Bashës është vetë një, Partia Demokratike nuk mund të zvogëlohet më. E dalë forcë e tretë më 6 mars demokratët nuk pranojnë të jenë humbës. Duhet secili të qartësohet se nëse i bën dëm PD duhet të bëj hap pas në mënyrë të parevokueshme. Deputetët i kanë lënë kohë deri nesër siç edhe ai kërkoi në mbledhjen e grupit parlamentar. Lulzim Basha tha se hapi im pas dhe tërheqja ime është e padiskutueshme, me jepni pak kohë dhe mundësinë që të qartësohem me disa struktura të tjera për të bërë gjetur një mënyrë konstruktive për t’u tërhequr. Lulzim Basha nuk ka rrugë tjetër përveçse të tërhiqet. Aksionet e demokratëve nuk mund të keqpërdoren nga një aksioner i vetëm që vetëm ka humbur”,-tha Duma.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *