Gledis Nano: Paratë e krimit t’ju ndahen policëve për orët shtesë – Stop
Lajme, Të Gjitha

Gledis Nano: Paratë e krimit t’ju ndahen policëve për orët shtesë

Detyrimet e pagave të prapambetura nga orët shtesë ndaj efektivëve të Policisë së Shtetit do të kryhen nga lekët e konfiskuara nga krimi.

Burime për Report TV bëjnë të ditur se ky është vendimi i parë i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Gledis Nano, i cili sikurse citohet ka dhënë urdhër në 12 drejtoritë e qarqeve, që të llogarisin detyrimin financiar që Drejtoria e Policisë u ka punonjësve të saj. Nga 12 drejtori të qarqeve të policisë, 4 prej tyre i kanë dorëzuar listën e punonjësve të tyre në Financën Qendrore të Policisë, ndërsa të tjerat janë ende në proces të përpilimit të listave dhe pritet që procesi të përfundojë brenda vitit 2021.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *