Furnizimi me energji/ OSSH: Shqetësim rrufetë, probleme në Dibër dhe Shkodër – Stop
Lajme, Të Gjitha

Furnizimi me energji/ OSSH: Shqetësim rrufetë, probleme në Dibër dhe Shkodër

Prej mbrëmjes së djeshme vendi ynë është përfshirë nga rreshje të dendura shiu.

Ndërkohë, OSSH ka reaguar ditën e sotme në lidhje me situatën e furnizimit me energji elektrike.

Impakti i reshjeve, shoqëruar me rrufe, në rrjetin elektrik është konstatuar në zonat rurale dhe pjesërisht në rrethinat e qyteteve Dibër dhe Shkodër. Kjo e fundit, në disa lagje ka probleme të furnizimit më energji elektrike si pasojë e dëmtimit të shtyllës 35kV.

OSSH thekson se hidrovorët dhe linjat që furnizojnë spitalet, institucionet e rëndësisë së veçantë janë në punë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *