Fitoi akademine e policise, e perjashtojne se nuk eshte e “besueshme” – Stop
KLIPET

Fitoi akademine e policise, e perjashtojne se nuk eshte e “besueshme”

Në muajin mars transmetuam rastin e një vajze nga Kukësi, e cila në shtator ka konkuruar për t’u bërë pjesë e Akademisë së Sigurisë në Tiranë. Ajo fitoi të treja fazat e konkurimit, madje duke dalë e para në renditje,por nuk u lajmërua si fituese nga drejtoria e Policisë së Kukësit. Një ditë pas transmetimit në “Stop” vajzës denoncuese i shkon shkresa, se ajo nuk plotëson kriterin e besueshmërisë, pa i dhënë shpjegime, se për cfarë bëhet fjalë.Erzen Brecani, ish-zyrtar i policisë së shtetit, shprehet, se policia mund të bëjë verifikime në fillim dhe pastaj kandidatët të futen në konkurim, për shmangur situata të tilla.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *