Festat në Tiranë, vendoset Pema e Krishtlindjes në sheshin “Skënderbej” – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Festat në Tiranë, vendoset Pema e Krishtlindjes në sheshin “Skënderbej”

Në prag të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri, Tirana ka filluar të marr “ngjyrat” e festave, ndërsa Bashkia ka nisur vendosjen e zbukurimeve të ndryshme dhe dritave.

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka postuar një foto në rrjetet sociale, ku duket se ka nisur edhe puna për vendosjen e pemës së festave të fundvitit në kryeqytet.

“Mirëmëngjes dhe fundjavë të mbarë”, shkruan Veliaj krahas pamjeve.

Këto zbukurime janë kthyer tashmë në një traditë të bukur, duke tërhequr vëmendjen e vizitorëve vendas dhe të huaj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *