Elbasan,prej 14 vitesh i diagnostikuar me autizem, nuk merr pensionin e paaftësisë për dhjetorin dhe gjysmën e nëntorit. – Stop
KLIPET

Elbasan,prej 14 vitesh i diagnostikuar me autizem, nuk merr pensionin e paaftësisë për dhjetorin dhe gjysmën e nëntorit.

Familja Cekrezi në Elbasan ka djalin e dytë me probleme autizmi, të diagnostikuar që në moshën 3 vjecare. Ai është sot 27 vjec, por nuk ka marrë pagesën e paaftësisë për dhjetorin dhe gjysmën e nëntorit.I drejtohemi Drejtorisë së Kujdesit social në bashkinë e Elbasanit dhe drejtori Shefki Lika, thotë, se nuk ka patur fonde dhe pritet celja e tyre. Pas një jave familja mori të gjitha pagesat e prapambetura dhe falenderoi emisionin “Stop”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *