Elbasan/ Identifikohet një tjetër rast me koronavirus, shkon në 10 numri i të infektuarve. – Stop
Të Gjitha

Elbasan/ Identifikohet një tjetër rast me koronavirus, shkon në 10 numri i të infektuarve.

Elbasan

Edhe bashkëshortja e shtetasit me inicialet E.K 57 vjeç, me profesion kasap me biznes në lagjen “5 Maji” në Elbasan që ndodhet i shtruar në spital që nga e Premtja,pasi rezultoi i prekur nga Korononavirusi pas kryerjes së Tamponit ka rezultuar pozitive.

Ndërkohë që i janë nënshtruar kryerjes së Tamponit dhe dy djemtë e tyre dhe pritet rezultati.

Ndërkohë, Bashkia e Elbasanit dhe instutucionet shëndetësore kanë kryer në fundjavë dezinfektimin e apartamentit dhe pallatin ku jeton familja e 57-vjeçarit si dhe ambientin e biznesit ku ai punonte.

Ky është rasti i 10 -të i të prekurve me Koronavirus i konstatuar në qytetin e Elbasanit. Gjatë kësaj periudhe u është bërë tamponi të paktën 100 banorëve nē bashkinë Elbasan.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *