Efektivët përdorues droge, Gledis Nano: Do të përjashtohen nga policia! – Stop
Lajme, Të Gjitha

Efektivët përdorues droge, Gledis Nano: Do të përjashtohen nga policia!

Ditën e sotme kreu i policisë së shtetit Gledis Nano ka paralajmëruar largimin e të gjithë punonjësve të policisë të cilët kanë rezultuar përdorues droge pas testimit.

Po ashtu do të kryhet testi në datën 20 dhjetor për të gjithë drejtuesit e automjeteve.

Kujtojmë se rreth Afro 200 punonjës të Policisë së Shtetit i janë nënshtruar testit të drogës në 48 orë, nga firmosja e urdhrit nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano në nëntor të këtij viti.

Të parët që i janë nënshtruar kanë qenë nga Drejtoria Vendore e Policisë në Tiranë, Elbasan dhe Shkodër.

Testi i drogës bëhet për të provuar nëse efektivi i Policisë, ka konsumuar ose jo lëndë narkotike të llojit kanabis apo kokainë në muajt e fundit.

Ndalimi i përdorimit të lëndëve narkotike parashikohet edhe në Kodin Rrugor, por deri tani kontrollet kryhen vetëm kur ka raste të dyshimta për përdorim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *