E konsideroi baba politik, Rama për Nanon:Në fillim e desha,pastaj e vrava – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

E konsideroi baba politik, Rama për Nanon:Në fillim e desha,pastaj e vrava

Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, teksa ka falënderuar të gjithë personat të cilët kanë qenë anëtarë e kanë punuar për këtë forcë politike.

Edi Rama e ka konsideruar Fatos Nanon si babain e tij politike, ku sipas kryeministrit në fillim e deshi, më pas e vrau e pastaj e gjeti të rilinduar.

“Faleminderti liderit të parë të PS, babait tim politik, të cilin në fillim e desha, pastaj e vrava e më pas e gjeta të rilindur në respektin e ndërsjelltë për njëri-tjetrin.

Mbi të gjitha faleminderit, burrave e grave, vajzave e djemve, të cilët e shkruan emrin e tyre në anëtarësinë e kësaj partie dhe kontribuan vullnetarisht.”- tha Rama

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *