Dyndje tek pediatria e QSUT, qytetaret: Nuk dime ku te shkojme tjeter! – Stop
KLIPET

Dyndje tek pediatria e QSUT, qytetaret: Nuk dime ku te shkojme tjeter!

Jemi ndalur në qendrat shëndetsore numër 7, dhe 10 si dhe në Kombinat, ku prej kohësh ofrohet shërbimi i urgjencës së pediatrisë 24 orë. Në shumë prej këtyre qendrave, mjeku priste, por nuk kishte qytetarë, që kërkonin shërbim.Në të njejtën kohë iu drejtuam Urgjencës së Pediatrisë në QSUT, ku rezultoi një fluks qytetarësh, që ishin drejtuar në QSUT për probleme me fëmijët.Ata thanë, se nuk kishin informacion, që ka urgjenca të pediatrisë edhe në zona të tjera.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *