Durrës/ Qytetarët në izolim dhe pa ujë të pijshëm. – Stop
Të Gjitha

Durrës/ Qytetarët në izolim dhe pa ujë të pijshëm.

Ndonëse u duhet të durojnë izolimin, disa zona në Durrës, po përballen dhe me një sfidë tjetër të vështirë, mungesën e ujit të pijshëm.

Ujësjellës Kanalizime Durrës në një njoftim për mediat ka sqaruar se për shkak të një defekti që ka ndodhur në stacionin e pompimit në Fushe Kuqe, probleme ne furnizimin me ujë do të kenë disa zonat të fshatrave.

Bëhet fjalë për Ishmin, Katundin e Ri, Manez, Rrashbull dhe një pjese e Shkozetit.

Mesohet se shkak i defektit është bërë ndërprerja e energjisë elektrike.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *