“Do punoj nga shtëpia”, presidenti Erdogan infektohet me COVID-19 – Stop
Bota, Lajme, Të Gjitha

“Do punoj nga shtëpia”, presidenti Erdogan infektohet me COVID-19

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan rezulton i infektuar me koronavirus. Lajmi është bërë i ditur nga vetë presidenti.

Me anë të një postimi në Twitter, Erdogan ka deklaruar se ka rezultuar pozitiv së bashku me gruan e tij. Në mesazhin e tij, Erdogan thekson se është mirë dhe se do të punojë nga shtëpia.

“Pasi përjetuam simptoma të lehta, unë dhe gruaja ime dolëm pozitivë për Covid-19. Fatmirësisht kemi një infeksion të lehtë, të cilin mësuam se ishte varianti Omicron. Ne jemi në detyrë. Ne do të vazhdojmë të punojmë në shtëpi,” shkruan Erdogan.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *