Ditëlindja e PS, urimi i Ramës: Do vazhdojmë përpjekjet që partia të bëhet më e mirë për të gjithë. – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Ditëlindja e PS, urimi i Ramës: Do vazhdojmë përpjekjet që partia të bëhet më e mirë për të gjithë.

Sot është ditë feste për socialistët. Partia Socialiste ka sot përvjetorin e saj të 30-të. E në këtë ditë të veçantë për PS-në, nuk mund të mungonte urimi nga kreu i saj, kryeministri Edi Rama.

Ky i fundit përmes një mesazhi në ‘Facebook’ shkruan se do të vazhdojnë përpjekjet që Partia Socialiste të bëhet më e mirë për të gjithë.

“Mirëmëngjes dhe me urimin gëzuar ditëlindjen e Partisë Socialiste për të gjithë ata që kanë dhënë e i japin PS diçka sado të vogël, si edhe me zotimin se do të vazhdojmë përpjekjen që PS të bëhet më e mirë për të gjithë të tjerët, ju uroj një fundjavë të qetë“, shkruan Rama, teksa urimin e shoqëron më një foto trëndafili. Kujtojmë se pasditen e sotme do të mblidhet Kongresin i PS-së në stadiumin “Air Albania”, ku në fokus do të jetë riorganizimi i strukturave, hapja e partisë dhe anëtarësimet e reja.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *