Dita pa makina/Rama: Duhet të bëhet pjesë e pandalshme e kalendarit mujor – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Dita pa makina/Rama: Duhet të bëhet pjesë e pandalshme e kalendarit mujor

Kryeministri Rama ka deklaruar se ditët pa makina duhet të bëhen hap pas hapi pjesë e pandashme e kalendarit tonë mujor. Në një postim në “Facebook”, ai thekson se fuqizimi i transportit publik dhe nxitja e përdorimit të biçikletave në qytet, do të jenë pjesë e pandashme e punës së përbashkët të qeverisë me pushtetin vendor.

“DITA PA MAKINA duhet të bëhet hap pas hapi pjesë e pandashme e kalendarit tonë mujor, ashtu sikundër fuqizimi i transportit publik dhe nxitja e përdorimit të biçikletave në qytet, do të jenë pjesë e pandashme e punës së përbashkët me pushtetin vendor, për më shumë cilësi jete në hapësirat publike të komuniteteve tona”, shkruan Rama.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *