Bleu 40 bileta të lotarisë, 60-vjeçari fiton super makinën McLaren me vlerë 275 mijë paund – Stop
Bota, Të Gjitha

Bleu 40 bileta të lotarisë, 60-vjeçari fiton super makinën McLaren me vlerë 275 mijë paund

Një shofer HGV ka fituar një super makinë me vlerë 275,000 £ në një lotari bamirësie.

Andreë Olsen nga Risca, Caerphilly, fitoi McLaren 720S Spider në ditëlindjen e tij të 60 -të pasi shpenzoi 25 £ për 40 bileta të lotarisë.

“Unë jam akoma duke u mësuar me idenë që më thotë se kam fituar diçka që vlen aq shumë para”, tha ai. Ai tha se kishte harruar që kishte hyrë në short derisa mori një email ku i thuhej se kishte fituar një çmim më 6 gusht.

Ai më pas ishte ftuar në një takim online ku I shte komunikuar se kishte fituar një McLaren 720S Spider.

“Më pyetën” do të donit të dini koston e kësaj makine “dhe unë thashë” po jam i intriguar “dhe ajo tha” është 275,000 paund “, në atë moment mu duk krejtësisht e pabesueshme.

“Unë kurrë nuk kam fituar asgjë, nuk mund të fitoja as në një kartë gërvishtëse. Unë ende nuk e besoj”, përfundon ai.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *