Bardhi publikon fotot e Berishës me Enver Hoxhën: Çfarë shëmtie, çfarë turpi – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Bardhi publikon fotot e Berishës me Enver Hoxhën: Çfarë shëmtie, çfarë turpi

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas incidentit të ndodhur me të rinjtë e FRPD, të cilët ditën e sotme qëlluan me vezë makinën e kryedemokratit, Lulzim Basha gjatë takimit që zhvilloi me Lidhjen Demokratike të Gruas.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Bardhi ka postuar foto të ish-kryeministrit Sali Bersha, ku shfaqet pranë diktatorit Enver Hoxha.

Krahas fotove Bardhi shkruan; “Çfarë shëmtije, çfarë turpi! 20 antimitingashët, si vullnetarët shëtitës të Enverit, jo vetëm model i vjetëruar dhe vetëdiskretitues, por prova më kuptimplotë se e shkuara duhet lënë pas përgjithmonë. Keqpërdorimi i grave dhe të rinjve si mjet dhune i pakicës brenda të njëjtës familje politike tregon se porositësi e ndien fundin e vet politik. Për PD, gratë dhe të rinjtë janë gur themeli për ringritjen si një forcë moderne drejt pushtetit.”

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *