“Asnjë pikë loti mos derdhet për zgjedhje”, apeli i Presidentit: U prek një votë Rama të gjejë vrimë ku të futet, nëse fiton drejt i jap edhe mandatin tim – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

“Asnjë pikë loti mos derdhet për zgjedhje”, apeli i Presidentit: U prek një votë Rama të gjejë vrimë ku të futet, nëse fiton drejt i jap edhe mandatin tim

TIRANË

Në konferencën e jashtëzakonshme për mediat Presidenti Ilir Meta kërkoi nga Policia e Shtetit të bëjë detyrën.

“Nuk dua më jo një pikë gjaku të derdhet për zgjedhjet, por asnjë pikë loti. Secili të votojë sipas bindejs së tij. Do i jap edhe mandatin e presidentit Edi Ramës nëse merr 71 mandate në mënyrë demokratike, ama u prek një votë të gjejë vrimë ku të futet.  Sepse nuk i vajtën militantët e opozitës atje.

Ndaj Kejdi të lutem ju shpesh nuk më dëgjoni, po kam pak eksperiencë më shumë në këtë  pyete Gramozin nëse duan portrete të Ramës sot, në vendet ku janë banderolata tuaja, vi unë dhe s’e kam fare për turp.” u shpreh Meta.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *