Arrestimi i Lefter Kokës/Arben Ahmetaj: Beteja është individuale jo kolektive – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Arrestimi i Lefter Kokës/Arben Ahmetaj: Beteja është individuale jo kolektive

Zvendës/kryeministri, Arben Ahmetaj ka komentuar për herë të parë arrestimin e një dite më parë të ish-ministrit të mjedisit Lefter Koka.

Pas mbledhjes së qeverisë i pyetur nga gazetarët se a mban qeveria përgjegjësi politike dhe morale që Koka ka marrë miliona dollarë rryfshet, Ahmetaj u shpreh se përballja me drejtësinë është individuale dhe nuk është politike.

Pyetja: A mban qeveria përgjegjësi politike dhe morale që Koka ka marrë miliona dollarë rryfshet?

Ahmetaj: Përballja me drejtësinë është individuale, nuk është politike, nuk është kolektive

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *