Apeli i fundit i Donald Lu dhe protesta për teatrin 5 korrik 2018 – Stop
Të Gjitha

Apeli i fundit i Donald Lu dhe protesta për teatrin 5 korrik 2018

Në Fier burrat janë mbledhur për të parë ndeshjet e kampionatit botëror të futbollit, por në pamundësi për të konsumuar dicka në lokal, rrinë të ulur përtokë, duke shfrytëzuar vetëm pamjet nga ekrani i madh.Ambasadori amerikan Donald Lu, në ditët e tij të fundit në Shqipëri përsëriti apelin, për kapjen e peshqve të mëdhenj të krimit dhe korrupsionit në vendin tonë. Në parlament kaloi sot projekt-ligji, që i hap rrugë shembjes së teatrit kombëtar dhe ndërtimit të një godine të re.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *