Ambasada Amerikane reagim pas vendimit të Bashës: Meriton respekt – Stop
Lajme, Të Gjitha

Ambasada Amerikane reagim pas vendimit të Bashës: Meriton respekt

Ambasada Amerikane ka reaguar pa vendimit të Bashës për të përjashtuar Sali Berishën nga grupi kuvendor.

“Vendimi i vështirë i shpallur dje nga Kryetari Lulzim Basha meriton respekt. Ky vendim demonstron se, ashtu siç ndodhi 30 vjet më parë dhe në momente të tjera kritike në historinë Shqipëisë, Partia Demokratike ka kurajon për t’u ndarë nga e shkuara me qëllim që të ndërtojë të ardhmen, për të ndihmuar që ta udhëheqë Shqipërinë përpara. SHBA kanë pasur një marrëdhënie të veçantë me Partinë Demokratike që nga themelimi i saj dhe presim me kënaqësi të punojmë më ngushtë se kurrë me Kryetarin Basha dhe Partinë Demokratike për të forcuar marrëdhëniet SHBA- Shqipëri”, thuhet në reagim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *