Akti malesor i Metes, percjell Berishen deri jashte presidences. – Stop
POLITIKA ALLA “STOP”

Akti malesor i Metes, percjell Berishen deri jashte presidences.

Presidenti Meta takoi sot në zyrën e tij ish krerët e shtetit, mes të cilëve Sali Berishën. Meta e priti dhe e përcolli vetë Berishën deri jashtë, sipas traditës malësore, sic tha ai. Vetë Berisha foli në dalje të presidencës rreth 30 minuta mbi atë, që po ndodh me reformën në drejtësi dhe zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.I pyetur mbi mundësinë e shpërndarjes së parlamentit, Berisha tha, se do ta kishte bërë këtë akt, pasi parlamenti aktual duhet të ishte i kycur.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *