Aksidenti me 10 të vdekur, arrestohet shoferi i autobusit: Më zuri gjumi – Stop
Lajme, Të Gjitha

Aksidenti me 10 të vdekur, arrestohet shoferi i autobusit: Më zuri gjumi

Policia e Kroacisë ka vënë në pranga shoferin e autobusit, i cili i mbijetoi aksidentit ku humbën jetën 10 shqiptarë të Kosovës. Pas arrestimit ai ka deklaruar se e ka zënë gjumi nga lodhja.

Ndërkohë shoferi tjetër ka gjetur vdekjen në vendin e ngjarjes, bashkë me 9 pasagjerë të tjerë. Deri tani autoritetet kanë njoftuar se janë plagosur dhe 45 persona të tjerë, mes tyre dhe të mitur.

Kujtojmë se aksidenti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, në një autostradë në Kroaci.

Për aksidentin e rëndë kanë reaguar krerët më të lartë të shtetit në Kosovë dhe Shqipëri, ku kanë shprehur ngushëllimet për viktimat.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *