8 Janari/ Basha mbërrin në Prokurori – Stop
Lajme, Të Gjitha

8 Janari/ Basha mbërrin në Prokurori

Ka mbërritur në Prokurori, ku do të japë dëshminë e tij lidhur me protestën e 8 Janarit, kreu i PD, Lulzim Basha.

Ai do të pyetet për protestën e 8 Janarit si dhe për akuzat se brenda selisë blu ka pasur persona të armatosur dhe me precedent penal.

Po ashtu, Basha do të pyetet nga prokurorët dhe për dhunën me mjete të forta si dhe gazin e hedhur nga ana e personave që ndodheshin së bashku me ta në katin e dytë të ndërtesës së PD gjatë kohës që protestuesit tentuan të futen në seli.

Kujtojme që diten e djeshme, ish-Kryeministri Sali Berisha dëshmoi për me shume se dy orë në Prokurorinë e Tiranës në lidhje me protestën e 8 janarit, të thirrur prej tij.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *