3 vjet në zyrat e Aluzinit, Stop zgjidh problemin e rrobaqepësit Cërrik 6 korrik 2018 – Stop
Të Gjitha

3 vjet në zyrat e Aluzinit, Stop zgjidh problemin e rrobaqepësit Cërrik 6 korrik 2018

Andrea Cela, banor i Mollasit Cërrik, denoncon në “Stop” , se prej vjetësh Aluizni Elbasan i mban peng dosjen e pronës. Dikur ka punuar rrobaqepës, gjë që i dha mundësinë të privatizojë godinën.Në kohën e kaosit, godinës i bëri një shtesë dhe tani endet zyrave për legalizimin.Gazetarja takoi përgjegjësin e Aluizinit Elbasan, Andrea Begu, i cili tha, se dosja e Celës është në shqyrtim, por ai duhet të bëjë më parë një deklaratë prishjeje të objektit ekzistues, më pas do të pajiset me lejen e legalizimit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *