110-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë, ‘Google’ vishet ‘kuq e zi’ – Stop
Të Gjitha

110-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë, ‘Google’ vishet ‘kuq e zi’

Në 110 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, motori i kërkimit Google është ‘veshur’ kuq e zi.

Pas mesnate, në faqen e parë të Google është vendosur flamuri kuq e zi në një sfond blu mbi emrin e motorit të kërkimit.

Sot Shqipëria feston 110-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë dhe nisjen e rrugëtimit si një shtet më vete.

28 Nëntori festohet jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi dhe troje të tjera shqiptare.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *