1.3 milion dollarë për një vend parkimi,ky vend arriti shifren rekord… – Stop
Bota, Të Gjitha

1.3 milion dollarë për një vend parkimi,ky vend arriti shifren rekord…

Një vend parkimi në Hong Kong është shitur për 1,3 milionë dollarë, raporton BBC, duke e bërë kështu ishullin, vendin me parkimet më të shtrenjta në botë.

Gjithçka është më e shtrenjtë në Hong Kong, për shkak të hapësirës së pakët, por shifra të tilla nuk ishin parë ndonjëherë. Në vitin 2019, një tjetër vend parkimi aty u shit për 969 mijë dollarë, por me sa duket ky rekord është thyer tashmë.

Vendi i parkimit i shitur ishte pranë një kompleksi godinash ultra-luksoze në zonën rezidenciale elitare “The Peak”, ku ndodhen edhe disa prej shtëpive më të shtrenjta në ishull.

Muajt e fundit, shifrat e apartamenteve dhe banesave janë rritur ndjeshëm. Në maj, një shtëpi në këtë zonë u dha me qira me një çmim marramendës prej 210 mijë dollarësh në muaj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *