Yuri Kim me sipërmarrësin shqiptar: Gjithë jetën ka punuar tokën me duar, shpresoj që Zoti ta bekojë – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Yuri Kim me sipërmarrësin shqiptar: Gjithë jetën ka punuar tokën me duar, shpresoj që Zoti ta bekojë

Ambasadorja e SHBA në vendin tonë Yuri Kim është takuar me Artur Brakajn një biznesmen në fushën e kultivimit të ullirit dhe prodhimit të vajit.

Kim shprehet se është shumë mirënjohëse të takohet me atë i cili gjithë jetën ka punuar tokën me duar. Ajo vlerëson punën e tij duke uruar që Zoti të bekojë duar të tilla punëtore që na ushqejnë të gjithëve.

“Është sezoni i vjeljes së ullirit dhe jam shumë mirënjohës që kam takuar Artur Brakajn, i cili gjithë jetën e ka punuar tokën me duar. Shpresoj që Zoti t’i bekojë duart punëtore si ato të Arturit që na ushqejnë të gjithëve”, shkruan ndër të tjera ambasadorja

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *