Yuri Kim dërgoi ultimatumin e prerë kundër kandidimit të tij në zgjedhjet e 25 prillit, Tom Doshi bën lëvizjen papritur – Stop
Lajme, Të Gjitha

Yuri Kim dërgoi ultimatumin e prerë kundër kandidimit të tij në zgjedhjet e 25 prillit, Tom Doshi bën lëvizjen papritur

Disa ditë më parë ambasadorja e SHBA, Yuri Kim foli me emra pas ultimatumit për për të lënë jashtë listave të kandidatëve për deputetë të korruptuarit dhe kriminelët.

Kim ka bëri të ditur se personi i parë që nuk duhet të kandidojë për deputet në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit është Tom Doshi.Mirëpo bumësohet se Partia Social Demokrate ka depozituar KQZ kërkesën për regjistrim për zgjedhjet e 25 Prillit.

Mësohet se kërkesa u depozitua në protokollin e KQZ pasditen e djeshme. Në ditën në vijim KQZ pritet të mblidhet për të shqyrtuar kërkesën e partive që kanë depozituar për regjistrim.Kujtojmë se  PSD e cila drejtohet nga Tom Doshi ka dorëzuar brenda afateve të përcaktuara komisionerët në Shkodër dhe Tiranë. Afati i regjistrimit të partive është deri më 15 shkurt.

Ndërsa deri ne 24 shkurt duhet te regjistrohen koalicionet. Kështu deri më datën 7 mars partitë politike duhet të çojnë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, listën me emrat e kandidatëve për deputet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *